X
تبلیغات
زولا

باسمه تعالی

با استعانت از ذات اقدس الهی اولین جلسه شورای دبیران مجتمع امام خمینی (ره)در روز چهارشنبه مورخه 7/7/1389 رأس ساعت 4 بعد از ظهر در محل نمازخانه مجتمع برگزار شد که پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا... قرآن مجید ، مدیر مجتمع ضمن عرض خیر مقدم و تبریک سال تحصیلی جدید و تقدیر از همکاران معین که زحمات زیادی را متقبل گردیدند ، مواردی را به تفصیل بیان نمود که خلاصه ای از موارد مطرح شده  به شرح ذیل می باشد.

 1-تاکید بر رسالت سنگین همکاران به عنوان سفیران فرهنگی که باید پیام رسان انقلاب اسلامی ، فرهنگ و هویت اسلامی و ایرانی باشند.

2-تشریح شرح وظایف همکاران و رهنمودهای لازم در رابطه با نحوه انجام امور .

3-بحث انظباط کاری ، موضوع روابط انسانی ، داشتن سعه صدر ، گشاده رویی ، مهر ورزی ، تعامل و همکاری صمیمانه با یکدیگرو دانش آموزان و اولیاء محترم.

4-در مورد مسائل آموزشی موارد ذیل  توسط مدیر مجتمع مطرح گردید.

الف)استفاده از روشهای فعال تدریس و استفاده از وسایل کمک آموزشی.

ب)استفاده همکاران از اینترنت و ساخت وبلاگ و ایمیل.

ج)انجام آزمونهای مستمر کلاسی و درج نمرات در فرمهای مربوطه بطور واضح و کمّی.

د)انجام آزمونهای چند گزینه ای ، اختصاص نمره مستمر به مقالات پژوهشی و تحقیقی.

ه)انجام کنکور آزمایشی ویژه دانش آموزان سال سوم و پیش دانشگاهی و بررسی بروشورهای مربوط به مؤسسه آموزشی قلم چی.

و)ایجاد انگیزه در دانش آموزان به روشهای  محتلف برای افزایش شوق و علاقه نسبت به مطالعه دروس و تشویق دانش آموزان مستعد وکسانی که نسبت به وضعیت قبل خود سیر صعودی داشته اند.

ز)کوشش همکاران در جهت افزایش اطلاعات اختصاصی و عمومی خود و استفاده از امکانات آموزشی ، کتب ونرم افزارها

5-استفاده معنوی از وجود پربرکت ائمه اطهار و ذکر آیات و احادیث به اقتضای زمان و شرایط در کلاسهای درسی توسط همکاران محترم.

6- شرکت فعال در برنامه های  دعای کمیل توسل -  زیارت عاشورا و شرکت در برنامه های ورزشی تفریحی با حضور همه همکاران و استفاده از سالن بدن سازی ،

7-  همکاری دبیران در انتشار نشریه مجتمع (فصل نامه آموزشی و پرورشی )

8-شرکت فعال همکاران در جلسات گروههای آموزشی جلسات شورای دبیران وجلساتی که توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران  در دمشق و سایر ارگانها برگزار می گردد. 

9-ارائه پیشنهادات و نظرات توسط همکاران جهت پیشبرد امور آموزشی و پرورشی

سپس آقای سردشتی معاونت محترم متوسطه و راهنمایی مجتمع در رابطه با رسیدگی به امور شخصی بالاخص خانواده و توجه به مسائل روحی و روانی آنها ، حضور به موقع در مدرسه و انظباط کاری همکاران داشتن ظاهری آراسته و دقت در رفتار با دانش آموزان و عدم تبعیض بین آنها و ارتباط مستمر با والدین و همچنین دقت در ثبت نمرات وارزشیابی به موقع از دانش آموزان وارائه گزارش به دفتر و دقت در نظم وانظباط دانش آموزان در کلاس درس و نیاوردن وسایل اضافی و اینکه هر دبیری در خارج از کشور یک مربی پرورشی  نیز باشد ، سخنانی مطرح نمودند.

در ادامه برادر سهرابی معاونت محترم ابتدایی مجتمع نیز مواردی را در خصوص مسائل آموزشی و پرورشی بیان نمودندو سپس هر یک از همکاران در رابطه با مسائل خاص رشته خودشان نظرات و پیشنهادات سازنده ای مطرح نمودند و در پایان ،  جلسه با دعای خیر و ذکر صلوات به پایان رسید.